Радіоактивний чи натуральний камінь?

Так склалося, що кожен предмет нашого сучасного життя має свій власний радіаційний фон, і граніт не є винятком. Але історії про його підвищеному радіаційному фоні набагато перебільшені. Допустимий рівень радіації (радіаційного фону) в Україні- 0,3 мкЗв / год. Безпечним для людини вважається рівень радіації в 0,5 мкЗв / год. Наприклад: на даний момент природний радіаційний фон у Києві становить 0,12 – 0,16 мкЗв / год, по Полтавській області цей показник становить 0,12 мкЗв / год. Нагадаю, що в Полтавській області розробляється близько 10 родовищ граніту.

В Україні існує ряд нормативних документів і вимог визначають на сьогоднішній день обмеження на використання природного каменю та ін. Матеріалів в будівництві ( «Норми радіаційної безпеки України» (НРБУ – 97) і «Державні будівельні норми України (ДБН В 1,4 – 1, 01 – 97 і ДБН в 1,4 – 2,01 – 97). Відповідно до ДБН в 1,4 – 1,01 – 97 всі будівельні матеріали, в тому числі і граніт, діляться на три класи по радіаційних параметрів.

1 клас: <370 Бк / кг – будівельний матеріал може ефективно використовуватися для всіх видів будівництва без обмежень; До цього класу належать практично всі з 200 відомих родовищ граніту в Україні.

2 клас: <740 Бк / кг – будівельний матеріал може ефективно використовуватися для дорожнього і промислового будівництва. До цього класу належать: Токівське м-е, Танське м-е, Оріхівське м-е, Янцівське м-е, Кам’янське м-е. З гранітів 2класс на сьогоднішній день, як облицювальний матеріал для зовнішніх робіт, використовується лише граніт Токовського м-я.

3 клас: <1350 Бк / кгбудівельний матеріал може використовуватися для таких об’єктів: — промислового призначення, де виключається перебування людей;

— дорожнього призначення поза населеними пунктами;

— дорожнього призначення в межах населених пунктів за умови покриття шаром грунту або іншого матеріалу товщиною не менше, ніж 0.5 м. На даний момент родовища граніту 3 класу не розробляються.

Для виготовлення стільниць, камінів, підвіконь та інших елементів житлових приміщень використовуються граніти виключно 1 класу по радіоактивності.

Categories: Marblebroken stone

en_US
uk en_US
%d bloggers like this: